odjf logo

"V mene humanizmu a tolerancie"

fb ig
radio jazz logo

Vyberte váš jazyk

krystalove kridlo 2024

Získali sme cenu Krištálové krídlo

 

Jesenná edícia unikátneho hudobného festivalu One Day Jazz Festival sa začne 12. novembra otváracím koncertom v Bratislave. V priebehu desiatich dní si priaznivci kvalitnej hudby v piatich mestách po celom Slovensku užijú hodnotné interaktívne umenie. Súčasťou festivalu bude aj tradičný masterclass, tentokrát s formáciou Ben Williams Quartett.

 

Jesenná edícia unikátneho hudobného festivalu One Day Jazz Festival sa začne 12. novembra otváracím koncertom v Bratislave. V priebehu desiatich dní si priaznivci kvalitnej hudby v piatich mestách po celom Slovensku užijú hodnotné interaktívne umenie. Súčasťou festivalu bude aj tradičný masterclass, tentokrát s formáciou Ben Williams Quartett.

11. ročník One Day Jazz Festivalu pokračuje v novembri svojou jesennou časťou, ktorá bude pozostávať zo siedmich koncertných večerov v piatich slovenských mestách a jedným masterclass. Festival, ktorý je určený nielen pre umeleckú sféru, ale aj širokú verejnosť, sa dlhodobo snaží priniesť talentovaných hudobníkov bližšie k divákovi a aj tentokrát zavíta okrem Bratislavy aj do Košíc, Prievidze, Banskej Štiavnice a Žiliny.

„Ambíciou festivalu je vytvárať dynamické, autentické a neopakovateľné dramaturgické spojenia. Spájame domácich a svetových hudobníkov na jednom pódiu, a tak vytvárame vždy niečo unikátne. Je to dôležité aj pre našu hudobnú scénu a jej začlenenie sa do svetovej scény. Hudobníci sa na festivale spolu stretávajú, komunikujú aj mimo pódia a častokrát spolu jamujú,“ povedal riaditeľ festivalu Martin Valihora.

Otvárací koncert festivalu sa uskutoční v utorok, 12. novembra 2019, v Ateliéri Babylon v Bratislave, na ktorom vystúpia Valihora Poject, Aron Hodek & Friends a Chris Dave & Drumhedz. Riaditeľ festivalu predstaví poctu kalifornskej jazzfunkovej formácii Tower of Power, ktorá sa v roku 2011 zahrala aj na tomto festivale. „Je to groovová muzika, spievaná, veľmi prístupná aj širšiemu obecenstvu,“ povedal vtedy M. Valihora.

Druhým účinkujúcim na otváracom koncerte festivalu bude Aron Hodek, pravdepodobne najslávnejší svetový basgitarista, ktorý má menej ako desať rokov. Má takmer 200 000 followerov na Instagrame, jeho virtuozitu a talent už osobne ocenili také veličiny ako Quincy Jones alebo Timbaland a je to Slovák. Tretím bude už nášmu divákovi známy bubeník, rodák z Houstonu, Chris Dave, ktorý v roku 2014 vystúpil v rámci One Day Jazz Festivalu v košickom Kulturparku.

„Myslím si, že svet vníma slovenských hudobníkov oveľa veľkorysejšie v porovnaní s tým, ako sa my prezentujeme. Nemali by sme sa báť, ale mali by sme si vytvárať mosty komunikácie so svetom,“ povedal M. Valihora.

Vstupenky na jesennú edíciu 11. ročníka One Day Jazz Festivalu sú k dispozícii v sieti Ticketportal.

 

ONE DAY JAZZ FESTIVAL 2019 – jesenná edícia

12.11.2019 Ateliér Babylon, Bratislava

Valihora Project – Tribute To Tower of Power /SK
Aron Hodek & Friends /SK
Chris Dave & Drumhedz /USA

15.11.2019 Fuga, Košice

Tony Grey Project feat Romain Collin /USA
Martin Valihora /SK
Kornél Fekete-Kovács /HU

16.11.2019 Art Point, Kino Baník, Prievidza

Tony Grey Project feat Romain Collin /USA
Martin Valihora /SK
Kornél Fekete-Kovács /HU

17.11.2019 Kultúrne centrum, Banská Štiavnica

Tony Grey Project feat Romain Collin /USA
Martin Valihora /SK
Kornél Fekete-Kovács /HU

19.11.2019 Mestské divadlo Žilina, Žilina

Ben Williams Quartett feat Marcus Strickland /USA
Julius Rodriguez /USA
Justin Brown /USA
Tony Grey Project feat Romain Collin /USA
Martin Valihora /SK
Kornél Fekete-Kovács /HU

20.11.2019 Konzervatórium, Bratislava

Ben Williams Quartett /USA

20.11.2019 Istropolis, Bratislava

Julius Rodriguez /USA
Justin Brown /USA
Tony Grey Project feat Romain Collin /USA
Martin Valihora /SK
Kornél Fekete-Kovács /HU
Jacob Karlzon Trio /SWE

B-Stage – Alan Bartuš Trio /SK

21.11.2019 Divadlo Aréna, Bratislava

Shai Maestro Trio /USA
AMC Trio Plus feat Eric Marienthal /SK, USA