odjf logo

"V mene humanizmu a tolerancie"

fb ig
radio jazz logo

Vyberte váš jazyk

 

Hiromi’s Sonicwonder

15. 11. 2023 - Bratislava

Pri príležitosti 15. výročia One Day Jazz Festival sme si pre vás pripravili bohatý program počnúc masterclass pod vedením svetového umelca Davea Weckla. Začíname už 9. mája o 15:00 v Divadle P. O. Hviezdoslava v Bratislave.
Jeden z najnapodobňovanejších svetových bubeníkov Dave Weckl ponúkne pred koncertom so svojou kapelou náhľad do svojej „kuchyne“ a prezradí, prečo patrí k najžiadanejším štúdiovým i koncertným svetovým hráčom.
Inovátor hry na bicích nástrojoch, ktorého magazín Modern Drummer zaradil medzi 25 najlepších bubeníkov všetkých čias. Okrem praktických ukážok rozličných bubeníckych prístupov a koncepcií budete môcť výnimočne zažiť aj zvukovú skúšku kompletnej zostavy Dave Weckl & Tom Kennedy Project.
Vstupenky na Masterclass spolu so súkromným koncertom v jej úvode nájdete na Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/.../XV-One-Day-Jazz-Festival...
Wecklovu hru charakterizujú nielen virtuozita a technická dokonalosť, ale v prvom rade muzikalita a empatia. Práve tie oceňovali jeho dlhoroční kapelníci Chick Corea, Michael Brecker, Joey DeFrancesco, Michel Camilo, Mike Stern alebo Lee Ritenour. Rodák zo Saint Loius už ako šestnásťročný teenager hrával profesionálne s miestnymi popovými a jazzovými kapelami. Jeho kariéra začala závratne stúpať po boku dominikánskeho klaviristu Michela Camila, ale predovšetkým na pôde Elektric Bandu a Acoustic Bandu Chicka Coreu, s ktorými nahral desiatku albumov.


 

Ďakujeme za podporu

Hlavní partneri:
Tipos-logo
Partneri:
fpu
slov-institut-varsava
slov-institut-praha
slov-institut-budapest
NBS
PQM
cosyma
Microcomp
BKIS
art-film-fest-kosice
MATADOR
Lenovo
GO2SKY
evolutions
mypiano
Senator-banquets
LMC
park-inn
narodny-onkologicky-ustav-zdruzenie-priatelov-nou
BAYNACH
expres-menu
adts
saitron
goout
smidt
ISEEIT
ticketportal
hotel-devin-bratislava
Festival podporili:
soza
nadacia-tatrabanka
bratislavsky-kraj
bratislava_tourist_board
Ministerstvo_dopravy
nadacia_spp
Mediálni partneri:
ta3
rtvs
tvjoj
tyzden
tyzden
hudobny-zivot
sk-jazz-sk
jazz-sk
Organizátor:
mga