odjf logo

"V mene humanizmu a tolerancie"

fb ig
radio jazz logo

Vyberte váš jazyk

krystalove kridlo 2024

Získali sme cenu Krištálové krídlo

 

ODJF FB IG FHD concert bez log web
 

AMDOR’S GROUP je inovatívne inštrumentálne zoskupenie vedené talentovaným saxofonistom Shaharom Amdorom. Skupina sa vyznačuje svojimi originálnymi kompozíciami, ktoré prepletajú rôzne hudobné štýly vrátane jazzu, rocku, metalu a voľnej hudby.

Ich poslaním je poskytnúť poslucháčom hlboký zážitok z prepojenia so sebou samým prostredníctvom hudby. Vytváraním skladieb plných emócií AMDOR’S GROUP vytvára atmosféru, ktorá dosahuje ideálnu rovnováhu medzi komplexnosťou a jednoduchosťou. Tento prístup zaručuje, že ich hudba rezonuje so širokým publikom, oslovujúcim rovnako hudobníkov aj nehudobníkov.

Zoskupenie si vysoko cení koncept prepojenia so sebou samým ako prostriedok na obohatenie hudobného dialógu. Veria, že hranie s úprimnou poctivosťou a otvorenosťou podporuje hlbšie prepojenie v poslucháčoch, čím povyšuje zážitok na takmer meditativnú úroveň. Prostredníctvom tejto filozofie si AMDOR’S GROUP kladie za cieľ tvoriť hudbu, ktorá je nielen prístupná, ale aj hlboko dojímavá a transformačná.

Projekt LASER SIGHTS vznikol v USA na Berklee College of Music v roku 2023. Lídrom projektu je mladý talentovaný hudobník a skladateľ Mattia Müller, ktorý sa počas jeho štúdia na Berklee rozhodol vytvoriť už v poradí druhý vlastný projekt s najlepšími mladými hudobníkmi zo školy.

Skupina stihla za krátky čas odohrať koncerty priamo v priestoroch školy i po kluboch v Bostone. Na jej Debutový koncert v Marci 2023 v Bostone prišlo do klubu Wally´s vyše 100 divákov. Zoskupenie si vytvorilo dobré meno. V roku 2023 skupina Laser Sights absolvovala turné po Slovenských kluboch v zostave s gitaristom Liam Garcia, zožali veľký úspech v Blue Note Nové Mesto n/V ako aj v Hogo Fogo v Banskej Bystrici. Laser Sights pravidelne koncertujú v Bostonských kluboch v rôznych zostavách a v Marci 2024 vydali debutový album, ktorý mimochodom nahrali na Slovensku a následne ho finalizovali v USA. Zoskupenie, ktoré pride do Čiech a na Slovensko v roku 2024 je zostava, ktorá nahrávala projekt Darrena Barretta “All Things Brass and Technology”. Tento projekt bol nahratý ako živý koncert a je to naozajstná lahôdka pre Jazzmanov, ale zároveň veľmi moderný prístup a zvuk.

Členovia zoskupenia hrali a študovali so svetovými muzikantskými osobnosťami ako: Christian McBride, John Patitucci, Mike Pope, Marquis Hill, Blaque Dynamite, Terri Lyne Carrington, Darren Barrett, Kurt Rosenwinkel, Kenny Garrett, George Garzone, Jerry Bergonzi, Tim Miller, Nate Wood, Ari Hoenig, Avishai Cohen (Trubka), Dayna Stevens, Sefi Zisling, Yonatan Voltzok, Inbar Friedman, Aviv Peck, Francisco Mela…

Stevens, Sefi Zisling, Yonatan Voltzok, Inbar Friedman, Aviv Peck, Francisco Mela… Projekt Laser Sights hrá prevažne autorské skladby Mattiu Müllera a jedná sa o veľmi kreatívnu, pestrú a modernú hudbu najmladšej svetovej generácie muzikantov. Táto medzinárodná skupina sa snaží spájať kreativitu a slobodu jazzu s modernými zvukmi a groovami alternativných žánrov, z ktorých žiari silná energia a preto si ju obľúbia nie len fajnšmekri jazzu, ale aj poslucháči iných žánrov od Rocku cez Indie až k DnB.